Ігри на розвиток пам'яті

Магазин

Запропонуйте дитині “піти в магазин” і купити необхідні предмети, назви яких потрібно запам'ятати. Починати слід з 2-3 предметів

Повтори за мною

Кінцем олівця вистучіть по столу певний ритм. Ритмічна фраза має бути короткою та чіткою. Запропонуйте дитині повторити ритм

День народження зайчика

У зайчика Вухастика сьогодні день народження! До нього прийшли гості! Зайчиком буде ваш малюк, а гостями - його іграшки. Назвіть 5-8 іграшок по іменам і розсадіть за столом - чаювати. А "зайчик" пригощає гостей чаєм, нащиваючи кожного гостя по імені. Кількість гостей можна збільшувати.

Що змінилося?

Розкладіть на столі 5-6 предметів, які не пов'язані між собою, які неможливо згрупувати: м'ячик, книга, тарілка, молоток,груша, вазочка. Запропонуйте дитині запам'ятати, що де лежить. Коли дитина відвернеться, поміняйте місцями 2-3 предмети, а потім запитайте: "Що змінилося?"

Для ускладнення збільшуйте кількість предметів.

Слухай та виконуй

Назвіть кілька дій, не показуючи їх, і запропонуйте дитині відтворити ці дії в тій послідовності, у якій вони були названі.

Художник

Ваш малюк буде "художником", а ви - "замовником". Художник уважно дивиться на свого замовника, потім відвертається і по пам'яті описує зовнішність замовника. Якщо "художник" повільно виконує завдання, натякніть йому запитанням: "Яке в мене волосся? Які очі? У що одягнута?" Треба вчити підкреслівати гарні риси, забороняється промовляти образливі вислови, що вказують на якісь фізичні недоліки.

Запам'ятай рух

Покажіть дитині рух, що складається з 3-4 дій. Малюк має повторити ці дії - спочатку в порядку, в якому вони були показані, а потім - у зворотньому.

Пари картинок

Потрібні пари картинок, пов'язаних одна з одною за змістом. Розкласти їх попарно, наприклад: олівець - альбом, вишня - малина, книжка - окуляри, дерево - ліс. Закрийте один ряд, коли малюк підтвердить, що запам'ятав, але обов'язково попередьте, що закриєте, і треба буде згадати його, користуючись другим.

Якщо дитина легко справляється із завданням, ускладніть його, поступово збільшуючи кількість пар картинок, скорочуючи час розглядання картинок, віддаляючи зв'язок між картинками.

Ігри для розвитку моторики пальців рук

Гра "Гребінець"

Пальці зчепити у замок. Кінці пальців правої руки натискають на верхню частину тильної сторони долоні лівої руки, прогинаючи її так, що пальці лівої руки піднімаються,як гребінь півня.

Потім на тильну сторону правої руки натискають пальці лівої - і в гребінець перетворюються пальці правої руки.

Гра "Кішка випускає кігті"

Піджати подушечки пальців до верхньої частини долоні.

Потім швидко випрямити і розчепірити пальці.

Гра "Біг"

Вказівний і середній пальці випрямлені, інші пальці притиснуті до долоні. Переставляючи пальці, маленький чоловічок біжить до протилежного краю столу.

Ту ж саму вправу повторюємо для вказівного та безіменного пальців.

Гра "Моторчик"

Зчепити пальці рук у замок (не зчеплені тільки великі пальці). Великими пальцями робимо обертальні рухи один навколо одного, все швидше і швидше.

Гра "Кільця"

Кінчик мізинця покласти на кінчик великого пальця - це маленьке кільце. Потім нове кілечко: стикаються кінчики безіменного і великого пальців; середнього і великого, і нарешті - вказівного і великого - це велике кільце. Всі ці рухи повторити на іншій руці.

Гра "Замок"

На дверях висить замок (пальці рук переплітаються, зчеплюючись в замок)

Хто б відкрити його зміг?

Потягнули, (лікті розходяться в сторони, пальці залишаються переплетеними)

Покрутили, (кисті рук крутяться у різні боки, не розчіплюючи пальців).

Постукали (постукують долонями одна об одну)

І відкрили! (пальці розпрямляються, руки розходяться в різні боки).

Існує ще багато вправ для розвитку дрібної моторики рук. Особливо це стосується тих завдань, де потрібно креслити, перемальовувати фігури, ліпити пластиліном, вирізувати ножицями та багато інших.

Поради для збільшення словникового запасу дитини

· Читайте разом із дитиною казки, дитячі журнали та обговорюйте прочитане.

· Діляться враженнями від прогулянки або подорожі.

· Ставте дитині запитання про те як вона провела сьогодні день, що нового дізналася, що її сьогодні особливо сподобалося.

· Також корисною буде така гра: позмагайтеся з дитиною: хто більше знає круглого? Скажіть: "Я знаю кругле колесо, а ти?" Якщо дитина нічого не згадає, відразу додайте до "колесу" "кулю". Коли ж малюк зрозуміє, що від нього вимагається, по черзі вимовляєте круглі слова: м'яч, голова, яблуко, сонце і т.д. Нехай останнє слово на цей раз буде за ним. Не забудьте здивуватися і "зажурився", визнавши його перемогу. Пригрозіть взяти реванш наступного разу. Отже, хто більше знає ... Холодного? Теплого? Зеленого? Білого? Співаючого? І так далі і тому подібне.

Кiлькiсть переглядiв: 918

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.