9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць.

Для українців, як і для всіх інших народів, об'єднаних тоді в СРСР, Велика Вітчизняна війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Це була справедлива, визвольна, священна війна проти підступного і жорстокого ворога, який виношував плани перетворити на рабів слов'ян та інші народи, віднесені нацистами до так званої "нижчої" раси.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клотик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров'ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Окупанти винищили 3,9 млн. мирних жителів і до 1,4 млн. військовополонених, а 2,4 млн. молодих найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини. Багато з них там і загинули. На руїни перетворилися 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл, 215 з яких розділили трагічну долю білоруської Хатині. Зруйновано понад 16 тис. промислових підприємств, близько 30 тис. колгоспів, радгоспів та МТС. Загальна сума збитків, заподіяних населенню й народному господарству республіки сягала майже 1,2 трлн. крб..

Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо - сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

В закладі відбулася низка заходів щодо відзначення 68-ї річниці Великої Перемоги:

- покладено квіти до Пам’ятника загиблим воїнам;

- за сприянням голови ради ветеранів В’ясчеслава Павловича Парахнюка, школярі в ролі поштарів порозносили по домівкам вітальні листівки ветеранам ВВВ;

- вітальні листівки та букети квітів були вручені учнями людям, які захищали рідну землю – учасникам бойових дій мікрорайону школи;

- класними керівниками були проведені виховні години, бесіди, круглі столи і т.п.

Отже, дорогі і любі, шановні ветерани та учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни!

Ми схиляємо голови перед вами і вітаємо із роковинами перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми знаємо, що уже для нашої нації 9 травня – це суміш печалі й радості. За чотири роки війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це надзвичайно висока плата, щоб жити вільно на своїй незалежній землі. Ми думаємо, це сама висока і єдина плата, яку ті люди могли зробити, і вони її зробили.

Наше прохання, шановні ветерани, до вас - живіть якомога довше серед нас, допомагайте нам будувати вільну, мирну країну. І пам’ятайте, що без ваших рук, без вашого подвигу, без вашої історії Україна не відбудеться.

Вічна слава переможцям!
Нехай мир і злагода завжди живуть на нашій землі!

/Files/images/Безымянный.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 224

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.