БЕРЕЗАНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2

НАКАЗ

03 вересня 2018р. м. Березань № 68 - ОД

Про організацію роботи

з обдарованими дітьми

Відповідно до проекту «Обдарована дитина», реалізація якої передбачає виявлення та підтримку обдарованої молоді, сприяння розвитку її творчих здібностей, покращення роботи з обдарованими дітьми, відповідальність за результати навчання та виховання в закладі заплановано на 2018/2019 навчальний рік здійснення таких заходів:

-переглянути та поновити шкільний інформаційний банк даних про учнів школи «Обдарованість»;

-поповнити портфоліо для роботи з обдарованою та талановитою молоддю;

-поновити методичними рекомендаціями науково – методичну базу даних з формування психолого – фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових емоційних перевантажень учнів;

-провести шкільний етап предметних олімпіад з базових дисциплін;

-сприяти підготовці до участі учнів в міському та обласному етапах конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт МАН;

-проводити шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів школи, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;

-забезпечити умови для розвитку та реалізації творчих здібностей учнів;

-забезпечити інформування про всі досягнення учнів школи;

-поновлювати банк даних з кращих науково –дослідницьких робіт учнів.

Робота шкільного колективу, проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати. В ХУІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені П.Яцика в міському етапі взяли участь 5 учнів. Серед них переможців немає (Животок П. – ІІІ місце (3-А клас), Маліновський Т. – ІІІ місце (4-Б клас). Переможцями міського та учасниками обласного етапу ХУІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації « Історія України та державотворення» став учень 10 класу Гончаренко А. з роботою «Святитель Софроній – покровитель Березані» та в номінації «Література» - учениця 9 класу Єрмоленко А. У міському етапі УІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка брали участь 3 учні, переможців і призерів немає. У обласному конкурсі малюнків «Твоє майбутнє – в твоїх руках» переможцем міського етапу став Бардаш Д. (6 клас) – ІІІ місце, призером – Яковенчук А. (8-А клас).

У Міжнародному конкурсі «Пазл» прийняли участь 17 учнів, у конкурсі «Геліантус» - 42 учні. З них: 21 учень отримав сертифікат «Переможець в початковій школі», 4 учні отримали Грамоти:

Богданов І. (5 клас) з хімії, Біляй Д., Рудник Є. (11 клас) з фізики, Войтенко Р. (9 клас) з біології. У Міжнародному конкурсі «Кенгуру» прийняли участь 18 учнів, у конкурсі «Олімпус» - 41 учень, стали переможцями для мовних таборів «Со самр», в онлайн – тестуванні «Міксики» взяли участь 14 учасників.

Шкільна команда у складі 32 учнів отримала 27 призових місць на ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії,зарубіжної літератури, трудового навчання, географії, економіки, образотворчого мистецтва, інформаційних технологій; один учень став призером (ІІІ місце) обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії(Войтенко Р. – 9 клас). У міському етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт МАН у 2017/ 2018 навчальному році приймала участь 1 учениця: Лазебна В. (11 клас) , яка, на жаль, призером не стала (ІІІ місце 75 балів – учениця набрала 23, 25 бали)

Щорічно в школі проводяться предметні тижні та декади, місячник обдарованості, які допомагають учителям та адміністрації виявляти та розвивати обдарованих, творчо мислячих дітей; навчаючись у школі мистецтв, діти розвивають у собі почуття прекрасного, приймають участь у концертах, конкурсах.

У зв’язку з цим

НАКАЗУЮ:

1. Проаналізувати стан роботи з обдарованими дітьми за 2017/ 2018 навчальний рік і обговорити на нараді.

(вересень, 2018)

2. Усім учителям школи продовжити роботу з метою виявлення та розвитку творчого потенціалу та здібностей обдарованих дітей школи.

(протягом року)

3. Керівникам методичних об'єднань із базових дисциплін розробити методичні рекомендації та навчальний матеріал по роботі з обдарованими дітьми з урахуванням індивідуальних здібностей учнів.

(жовтень, 2018)

4. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Макаренко Г.М.:

4.1. Під час проведення нарад, педрад заслуховувати інформацію вчителів – предметників про роботу з обдарованими дітьми.

4.2. Забезпечити активну участь обдарованих дітей у конкурсі – захисті науково – дослідницьких робіт МАН, інтерактивних конкурсах, Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін.

5. Заступнику директора з виховної роботи Козацькій К.М.:

5.1. Залучати талановиту молодь до участі в різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях.

6. Психологу Родюк Т.М.:

1.1 Здійснювати постійний супровід дітей, занесених у шкільний банк даних «Обдарованість», проводити тестування, співбесіди, тренінги.

1.2 Поновити методичні рекомендації «Психологічні особливості обдарованої дитини» (для вчителів, батьків).

1.3 Розробити алгоритми, пам'ятки для обдарованих дітей.

7.На засіданні педагогічної ради заслухати звіти вчителів – предметників

про роботу з обдарованими дітьми.

(березень, 2019)

8.Відповідальність про виконання цього наказу залишаю за собою.

Директор Березанської ЗОШ

І-ІІІ ступенів № 2 І.Ф.Дмитренко

План роботи з обдарованими дітьми

Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 на 2018/2019н.р.

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальний
1 Обговорення проблеми організації роботи з обдарованими дітьми і визначення подальших перспектив на засіданні методичної ради. Поновити методичні рекомендації «Психологічні особливості обдарованої дитини» (для вчителів, батьків) Вересень Вересень-жовтень ЗНВР Психолог
2 Організація індивідуальної роботи з підготовки до предметних олімпіад. Розробити алгоритми, пам'ятки для обдарованих дітей. Вересень-січень Вересень-жовтень Адміністрація, вчителі-предметники Психолог
3 Поновити банк даних про обдарованих та здібних дітей. Вересень ЗНВР
4 Провести інструктивно-методичну нараду з науковими керівниками учнів, які є членами МАН. Вересень ЗНВР
5 Поновити індивідуальні картки на обдарованих дітей. Вересень Психолог
6 Підготовка учнів до виступу на настановній конференції НТУ. Жовтень ЗНВР
7 Підготувати і провести настановчу конференцію учнів-членів МАН. Жовтень ЗНВР
8 Підготовка науково-дослідницьких робіт для захисту в МАНі. Жовтень Керівники робіт
9 Засідання ради НТУ. Вересень,грудень, Квітень ЗНВР
10 Участь учнів у І, ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад з базових дисциплін. Жовтень-січень ЗНВР, Вчителі-предметники
11 Участь учнів у Інтернет - олімпіадах з базових дисциплін. 2018-2019 н.р. ЗНВР
12 Організувати і провести шкільний конкурс – захист науково – дослідницьких робіт членів МАН. Грудень ЗНВР
13 Прийняти участь у проведенні І етапу конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт членів МАН. Січень ЗНВР, керівники секцій МАН
14 Участь учнів у Всеукраїнських творчих конкурсах. Протягом року ЗНВР,ЗВР
15 Участь учнів у проведенні предметних тижнів та декад. Вересень – квітень ЗНВР, учителі – предметники
16 Висвітлювати та популяризувати в ЗМІ участь школярів у шкільних, міських, обласних олімпіадах, творчих конкурсах. Постійно Адміністрація
17 Вивчати психолого – педагогічну, методичну літературу. Постійно Адміністрація, керівники МО та творчих груп
18 Забезпечити умови для систематичного підвищення майстерності вчителів, які працюють з обдарованими дітьми, з допомогою проблемних та навчальних семінарів. Постійно Адміністрація, керівники МО та творчих груп
19 Провести свято обдарованої молоді. Лютий ЗВР, педагог – організатор
20 Оформити стенд з інформацією про напрямки роботи НТУ, довідковою інформацією. Листопад ЗНВР
21 Участь учнів у міських святах, конкурсах. Постійно ЗНВР,ЗВР
22 Заслухати звіт вчителів-предметників про роботу з обдарованими дітьми на засіданні педагогічної ради Березень ЗНВР

Підведення підсумків року.

Щорічно учні нашої школи приймають участь в І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України та різноманітних творчих та інтелектуальних конкурсах. Вже стало доброю традицією відзначати кращих учасників напередодні Нового року. Наприкінці І семестру 2015/2016 н.р. 50 учнів школи отримали грамоти та солодкі подарунки. Також були відзначені їх наставники – педагоги. Найактивніші, крім цих відзнак, отримали грошові премії. Щиро дякуємо нашим спонсорам Животку О.О., Харченку В.С., Ганжі Г.І., Федоріній Т.М. та сім’ї Проценків за надання коштів на виплату щорічної премії.

/Files/images/IMG_3761.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2081

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.